1

Igapäevane julgustus 3

Tere, Armsad sõbrad! Täna tahan ma jagada teiega ühte kirjakohta, mis on olnud mu mõtetes umbes kaks nädalat. See on Jesaja peatükist 55, salmist 11. Ma loen selle salmi nüüd meile ette, kuid ma väga soovitan teil läbi lugeda terve selle peatüki. See ei ole väga pikk, selles on ainult 20 salmi. See on üks imeline ja väga julgustav peatükk igal juhul! See salm ütleb nii:

 

 Nõnda on ka minu sõnaga, mis lähtub mu suust: see ei tule tagasi mu juurde tühjalt, vaid teeb, mis on mu meele järgi, ja saadab korda, milleks ma selle läkitasin.

 

Jesaja räägib siin iisraellastega, kes on paguluses ja vangistuses. Nad mõtlevad, et kus Jumal on, kus on tema lubadused. Mis juhtus? Ja mitmed neist olid jõudnud järeldusele, et kõik oli hukas. Et sel tõotusel ei olnud tulevikku. Ja nii siis, Jesaja ütleb, et Jumal teeb teoks oma lubadused. Jumal ikkagi armastab neid. Tema päästab nad ja lunastab oma rahva. 

 

Teate, Mitte ükski sõna Jumalalt ei ole asjatu. Iga sõna Jumalalt saab täide viidud. Jumal on rääkinud ja Tema teeb selle teoks, sest Tema on usaldusväärne.

 

 Jeesus ütles Matteuse evangeeliumis, peatükis 24 salmis 35: Taevas ja maa hävivad, aga minu sõnad ei hävi.

 

 Meie võime leida varjupaika ja leida lohutust selles tões: Jumal on usaldusväärne. Me võime täielikult toetuda Talle ja Tema sõnale. Tema valitseb ja ta on üle iga olukorra ja asjaolu. 

 

Nagu te teate, paljud asjad meie ümber muutuvad iga päevaselt. Iga päev toob endaga kaasa uusi arenguid seoses selle koroona viiruse puhanguga, mis mõjutavad meid ühel või teisel viisil. Kuid tead, on asju, mis ei muutu iial, ja üks neist on Jumala sõna. Ja kui me seisame Tema sõna peal, siis meid ei saa kõigutada. See on kindel, tugev pinnas. 

 

Nii et vaatame usus Jumala poole ja usaldame Teda, sest Tema sõna ei tule tagasi tühjalt, vaid  viib täide oma eesmärgi. Ma tahan meelde tuletada ja julgustada igat ühte meist, et Jumal on suurem kui ükskõik mis olukord või kriis. Isegi selle väljakutsuva aja keskel on Jumal ikkagi oma troonil. Mitte miski ei tule talle üllatusena.

 

 Mida vaenlane kavatses kurjaks ja kahjuks, ma usun,  et Jumal saab selle ümber pöörata heaks. Niiet vaatame Jumala pole usus, palume Temalt jõudu ja tarkust ja mõistmist kuidas me saame üksteise eest hoolitseda praegusel ajal.  

 

Võibolla helista vanemale sugulasele, mõnele inimesele, kes on võibolla üksi või paku, et sa võid neile viia toitu kui nad ei saa välja minna. Saada kellegile sõnum ja julgusta neid. On mitmeid viise, kuidas me saame teineteist teenida ja midagi kellegi elus täna muuta. Niiet hoolitseme üksteise eest.

 

 Ja lõpuks, olge kindlad, et Jumalal on täielik kontroll selle olukorra üle. Ta armastab igat ühte meist. Ta armastab sind! Tema hoolitsus sinu eest ei lõpe kunagi.

 

Palvetame:

Isa me täname sind selle kinnituse eest, et sa oled lähedal. Igal päeval. 

Isa me täname, et sinu sõna viib täide oma eesmärgid ja ei jää tühjaks.

 Isa, me palume täna sinu lohutust neile, kes on kaotanud armsaid lähedasi, Isa me palume nende eest, kes on haiged ja ravil, me palume sinult tervenemist. 

Me palume nende eest kes on eesrindel praegu, tegelemas selle kriisiolukorraga praegu. Palume, et sa annaksid neile jõudu, kaitset ja tarkust. 

Isa me pühendame ennast täna sulle, Issand, õnnista meid täna, ja anna meile särav lootus homseks. 

Me palume ja küsime Jeesuse nimel. 

Aamen.

 

Jumal õnnistagu teid ja olgu teil imeline päev.  

Comment(1)

  1. Vasta
    ما هي اقدم جامعة خاصة في مصر says:

    ما هي اقدم جامعة خاصة في مصر

    […]very handful of sites that occur to become comprehensive beneath, from our point of view are undoubtedly effectively really worth checking out[…]

Post a comment